نمايش خبر
زیباترین و کوچک‌ترین SSD دنیا

زیباترین و کوچک‌ترین SSD دنیا

 کمپانی سیلیکون پاور از جمله عرضه‌کنندگان مطرح حافظه در دنیا بار دیگر موفق به دریافت جایزه معتبر Red Dot شد: Thunder T11 سبک‌ترین و کوچک‌ترین درایو SSD تاندربولت موجود در بازار است که به خاطر طراحی بسیار زیبایش جایزه طراحی Red Dot را به خود اختصاص داد و بار دیگر نام سیلیکون پاور را بر سر زبان‌ها انداخت.

به گزارش ایتنا در سال ۲۰۱۳ میلادی نیز، دو محصول دیگر این کمپانی شامل فلش مموری F80 و هارد اکسترنال A15 جایزه Red Dot را از آن خود کردند و موفقیت جدید آن، بی‌تردید نشانگر تثبیت جایگاه سیلیکون پاور در صنعت حافظه دنیا خواهد بود.

جایزه Red Dot (یا Red Dot Design Award) در سال ۱۹۵۴ میلادی در آلمان معرفی شد و یکی از معتبرترین جوایز بین‌المللی است که به خاطر طراحی به محصولات مختلف تعلق می‌گیرد. مراسم اهدای این جایزه که با نام «المپیک طراحی» نیز شناخته می‌شود توسط معتبرترین و شناخته ‌شده‌ترین انجمن‌های طراحی آلمان نظیر Design Zentrum Nordrhein Westfalen برگزار می‌شود و هیئت داوران آن را متخصصینی از سراسر دنیا تشکیل می‌دهند تا رقابتی در سطوح کیفی بسیار بالا را برگزار نمایند.

در سال ۲۰۱۴ میلادی، Thunder T11 یکی از جدیدترین درایوهای SSD سیلیکون پاور به لطف عملکرد بی‌نظیر، طراحی و ظاهر مدرن خود موفق شد رقبای سرسختش را کنار بزند و در میان ۴۸۱۵ محصول ارائه شده از ۵۳ کشور دنیا در جایگاه نخست جدول قرار بگیرد.
بی‌تردید این دستاورد بزرگ، بار دیگر توانایی بالای سیلیکون پاور در طراحی محصولات را به رخ رقبایش کشید و آن را در توسعه و ساخت محصولات جدیدتر با طراحی زیباتر ترغیب خواهد کرد.
درایو Thunder T۱۱ سبک‌ترین و کوچک‌ترین هارد SSD تاندربولت موجود در بازار است که از نظر ابعاد، نصف ابزارهای ذخیره‌سازی معمول بوده و تنها ۶۵ گرم وزن دارد.

علاوه بر این، سرعت Thunder T11 سه برابر بیشتر از HDDهای مبتنی بر استاندارد USB ۳.۰ است. بدنه آلومینیومی این هارد علاوه بر آنکه ظاهری مدرن و ساده به آن بخشیده، اثری خنک‌کننده روی عملکرد هارد داشته که آن نیز باعث بی‌صدا شدن عملکرد کلی هارد شده است. این محصول با گارانتی شرکت داده پرداز رایانه متین در سراسر ایران عرضه می‌شود و قابل خریداری است.
08/05/2014